O mne

Carbol Design

Projektant každým coulem, již 15 let v oboru

Lukáš Carbol

Jmenuji se Lukáš Carbol a jsem projektantem tělem i duší jak se říká. Problematice navrhování, a ono to problematika zajisté je, se věnuji již 15. rokem. Truhlářská řemeslná výroba je v naší rodině tradiční. Můj praděda vlastnil na začátku 20. století jednu z největších truhláren ve Frýdku-Místku. Jeho dcera se vdala za může s perfektním grafickým cítěním a výtvarnickým umem. Jejich potomek můj otec byl projektantem dřevěných konstrukcí a společně s mámou mi dali do vínku kombinaci toho všeho. 

Cestu začátku jsem si zvolil sice náročnější, ale věřil jsem, že ve výsledku mnohem platnější. Po základní škole jsem nastoupil na obor Truhlář pro výrobu nábytků a po třech letech pokračoval v nástavbovém studiu se zaměřením na dřevěné konstrukce a stavby. 

Potvrdilo se, neboť jsem si vyzkoušel i tu manuální práci jako truhlář a montážník pro výrobu nábytku a tím nabyl drahocennou praxi.

To je největší rozdíl mezi ostatními samozvanými projektanty a designery. Kreslení, což je výsledek projektanta jsem vyučoval i na střední odborné škole, a proto vím, že projektantem a návrhářem opravdu každý být zkrátka nemůže.

Ve své praxi se zabývám navrhováním, doporučením technologicko-tehnických postupů, konzultací a samotnou realizací zadáním nutných podkladů pro výrobu. Jsem specialistou v tvorbě fotorealistických vizualizací, které jsou pro zákazníka potřebné pro správné vnímání prostoru a virtuální představu výsledku.

Jsem řadu let profesionálním fotografem a designerem, a proto je citlivé vnímání barev, detailů, kompozice a celku pro mě samozřejmostí.

Mám obrovskou radost z výsledků, realizací dřevěných staveb, schodišť a nábytku, u kterých byl při zrodu můj nápad, představa a projekt, který podtrhuje mou osobnost a celoživotní poslání dělat lidem radost z detailu, prostoru a interiéru, ve kterým se jim bude bydlet podle představ a splněných přání.

 

Velké díky patří mému tátovi, který vedl a stále vede, i když tam ze shora, mojí ruku.

Díky táto.

Lukáš v číslech

stručně & jasně
1350+

Realizovaných projektů

4500+

Zpracovaných vizualizací

15

let praxe

6

spolupracující firmy

Jste firma a hledáte projektanta ke spolupráci? Klikněte zde.