Naplňuje je i vaše kuchyně?

5 trendů moderně projektovaných kuchyní

5 trendů moderně projektovaných kuchyní

#1 Kuchyň společně s obývacím prostorem v jednom

To dneska “frčí” a hlavně spojuje rodinu. Žijeme v uspěchané době a je potřeba brát zřetel na společně strávený čas. Otevřená kuchyň s ostrůvkem společně s obývacím pokojem toto umožňuje. Za mě ideální stav, mít otevřené “pivko” manželku v dosahu když vaří 🙂 a MMA sport v televizi.

Využitý prostor

To je moderním trendem číslo 2. Vysoké skříně až po strop zvětší úložný prostor a zároveň odpadá lapač prachu. Dejte si ruku na srdce kolikrát ročně utíráte prach na horních skříňkách.

Čistota

je půl zdraví jak se říká a v kuchyni to platí dvojnásob. Volba správných materiálů s nepórezním povrchem Vám v tom jistě pomohou. Doba s ratanovými nebo dřevěnými výplněmi je dávno pryč. Hladké dveře bez profilování jsou “in”.

Výrazný dřevěný materiál

byť pouze v jedné jediné části prostoru kuchyně krásně oživí a dodá přírodní vzhled, který je dnes žádoucí. Barva kuchyňské linky bývá většinou neutrálně laděná (bílá, šedá, antracitová) a tento prvek kuchyni dodá šmrnc.

Návrat k matu

tedy matného provedení či lakování čelní ploch. Doba vysokého lesku pomalu utichá a vrací se to, co již dříve bylo objeveno. Toto neplatí pouze v prostředí interiérů, ale všeobecně. Nutno však poznamenat, že dnešní matné provedení je mnohem dokonalejší a dokonce můžeme hovořit i o tzv. hlubokém matu s antipalcovou povrchovou úpravou.

Jste firma a hledáte projektanta ke spolupráci? Klikněte zde.